ulica_ducha_festyn

Spotkanie z Duchem Sztuki

27 czerwca ulica Ducha Świętego w Toruniu zmieni się w galerię sztuki. Wszystko za sprawą święta tej ulicy, które odbędzie się pod hasłem „Spotkanie z Duchem Sztuki”.

Ulica Ducha świętego ma szczególny charakter wynikający z prowadzonej w jej przestrzeni działalności artystycznej związanej ze sztuką i rękodziełem. W najbliższą sobotę będzie pełnić rolę pasażu sztuki. W programie wystawy zorganizowane przez pobliskie galerie artystyczne, aranżacje plastyczne, lekcje rysunku, akcje artystyczne oraz targ kolekcjonerski.

Organizatorem ulicznego święta jest Gmina Miasta Toruń, za pośrednictwem Biura Toruńskiego Centrum Miasta, we współpracy z przedsiębiorcami i organizacjami działającymi na tej ulicy. W organizację wydarzenia włączają się: Galeria Wozownia, Galeria Maya,  Firma Roka, Związek Polskich Artystów Plastyków – Okręg Toruński, Galeria Antyki Na Ducha, Związek Polskich Artystów Fotografików – Okręg Kujawsko – Pomorski, Galeria Rusz, Galeria Top Art, Serwis Ramiarski Jest, Galeria Sztuki Łyczak, koło naukowe „Przędzalnia”, Pomorskie Koło Kolekcjonerów.