czytanie_bajek

Spotkania z literaturą na Placu Podominikańskim

 

W najbliższy czwartek 20 sierpnia 2015 r., w godzinach 12.00-14.00, Biuro Toruńskiego Centrum Miasta wspólnie z aktorami Teatru „Baj Pomorski” zaprasza na plac Podominikański wszystkie dzieci spędzające wakacje w mieście na kolejne plenerowe spotkania z literaturą.  Fragmenty najbardziej lubianych powieści, baśnie i wiersze czytają aktorzy Baja Pomorskiego.
Ten wakacyjny cykl będzie również okazją do wymiany książek. W ramach akcji Staromiejski bookcrossing każdy, kto chciałby podzielić się przeczytaną przez siebie książką i wymienić ją na inną, będzie miał taką możliwość w utworzonym specjalnie w tym celu bookcrossingowym punkcie. Stanie on nieopodal makiety dotykowej starego miasta.
Na dzieci, które przyjdą posłuchać aktorskich interpretacji tekstów literackich, czekać będą drobne upominki i słodkości.

 

UWAGA! W przypadku złych warunków atmosferycznych czytanie nie odbędzie się.

Czwartkowe czytania na placu Podominikańskim potrwają do końca sierpnia br. Spotkania finansuje Urząd Miasta Torunia, a ich organizatorem jest Biuro Toruńskiego Centrum Miasta wspólnie z Teatrem „Baj Pomorski”.