Cech_szyld

Finałowa piątka

Drugi etap plebiscytu, w którym mieszkańcy Torunia dokonają wyboru swojego ulubionego rzemieślnika ze starówki za nami. Na 22 rzemieślników i 8 zakładów usługowych w I turze głosowania oddano blisko 3 tysiące głosów. Do finałowej piątki awansowali

w kategorii Staromiejski rzemieślnik z tradycjami:
1. Marian Szymkiewicz – jubiler
2. Edwarda Lewandowska – fryzjer
3. Wojciech Kowalski – piekarz
4. Piotr Rogatka „Brylancik” – jubiler
5. Krzysztof Kołkowski – kuśnierz

w kategorii Zakład:
1. Maciej Karczewski – optyk/optometrysta
2. Foto-Max  – fotograf
3. Karmelowa Kraina – manufaktura słodyczy
4. Maciej i Michał Lenkiewicz – cukiernia
5. Dawid Gonciarz – fryzjer

Organizowany po raz trzeci przez Biuro Toruńskiego Centrum Miasta przy współpracy Gazety Wyborczej  konkurs na staromiejskiego przedsiębiorcę z tradycjami Mój ulubiony rzemieślnik starówki ma na celu wyróżnienie przedsiębiorców – usługodawców i rzemieślników, którzy prowadzą swe warsztaty i firmy na starym mieście od lat a często nawet od pokoleń. Przybliży on mieszkańcom sylwetki właścicieli tych firm, które działają w tej przestrzeni najdłużej i cieszą się największą sympatią i szacunkiem mieszkańców bądź stosunkowo młodych stażem lecz tworzących klimat miejsca i podnoszących jego atrakcyjność. Takich podmiotów na toruńskiej starówce jest wbrew pozorom bardzo dużo. Plebiscyt ma również pokazać, za co mieszkańcy cenią wskazanych przez siebie kandydatów: za ich solidność, niezawodność, rzetelność czy też sam fakt, że od lat można ich znaleźć w tym samym miejscu.

Finałowe głosowanie zakończy się w poniedziałek 14 grudnia. Zasady głosowania pozostają takie same jak w I turze tj. za pomocą formularza internetowego oraz kart do głosowania dostępnych w Punktach Informacyjnych Urzędu Miasta Torunia i redakcji Gazety Wyborczej.

Sylwetki rzemieślników, którzy awansowali do finałowego głosowania:
http://torun.wyborcza.pl/torun/56,35576,19292117,staromiejski-rzemieslnik-z-tradycjami,,1.html

REGULAMIN plebiscytu