moja_starowka_portal

Moja Starówk@

Na portalu Facebook powstała Moja Starówk@ – grupa społecznościowa dla zainteresowanych sprawami centrum Torunia.

- Chcielibyśmy zmienić optykę widzenia toruńskiej starówki, położyć większy nacisk na działania integrujące jej mieszkańców, a także integrujące starówkę z innymi osiedlami – mówi zastępca prezydenta Torunia Andrzej Rakowicz. – Jeśli mieszkańcy polubią starówkę i będą się z nią identyfikować, będą chcieli dla niej działać.

Grupę założyło Biuro Toruńskiego Centrum Miasta jako miejsce komunikowania się osób połączonych wspólnymi zainteresowaniami. Moja Starówk@ ma być przestrzenią wymiany sugestii i pomysłów, umożliwiającą dzielenie się, współpracę i integrację wszystkich, którzy chcą, żeby starówka w Toruniu była atrakcyjna i wyjątkowa. Zaproszeni są do niej wszyscy, którym na sercu leżą sprawy centralnej części miasta: mieszkańcy starówki, przedsiębiorcy, przedstawiciele sektora publicznego i NGO, artyści, turyści i sympatycy.

- Kierujemy ten przekaz przede wszystkim do ludzi młodych, pokolenia Y – mówi Aleksandra Iżycka, dyrektor Biura Toruńskiego Centrum Miasta. – Chcemy wykorzystać potencjał mediów społecznościowych, stworzyć w Internecie specjalne miejsce dedykowane wyłącznie starówce, w którym będziemy pytać torunian, w jakim kierunku powinniśmy iść, co można na starówce zmienić, co poprawić.

Grupa Moja Starówk@ będzie miejscem, w którym można dyskutować bez ograniczeń, proponować, krytykować i wspólnie szukać rozwiązań. Tam będą umieszczane aktualne informacje o działaniach na starówce, ale także strategiczne dokumenty dotyczące kierunków rozwoju tego obszaru.

Pierwszym z działań nowej grupy będzie konkurs z nagrodami. Już od poniedziałku na stronie pojawią się pytania konkursowe – kto najszybciej udzieli prawidłowej odpowiedzi, będzie mógł wygrać zaproszenie na koncert Richarda Bony na Jordankach. Warunkiem udziału jest przyłączenie się do grupy Moja Starówk@.

www.facebook.com/groups/mojastarowka
#mojastarówka