działania na rzecz dzieci i młodzieży

warsztaty filmowe realizowane we współpracy z Klubem muzycznym NRD

 

W lipcu 2010 r. w Klubie Muzycznym NRD odbywały się 5-dniowe warsztaty filmowe, w których uczestniczyły autorki dwóch najlepszych scenariuszy filmów, których akcja toczy się na Starym Mieście w Toruniu. Konkurs na scenariusz filmowy, w którym nagrodą był udział w warsztatach filmowych oraz realizacja filmu według pomysłu autorów, zorganizowały wspólnie Klub Muzyczny NRD i Biuro Toruńskiego Centrum Miasta. Podczas warsztatów filmowych młode scenarzystki zapoznały się z całym procesem tworzenia filmu i pod okiem specjalistów przygotowały własny. W filmie pojawiają się również mieszkańcy Starego Miasta w roli statystów.

 

Pokaz filmu dla publiczności odbył się 18 lipca w Klubie Muzycznym NRD.
Obejrzyj Toruń story

 

warsztaty bit-boxu realizowane przez Klub muzyczny NRD

 

Koleją inicjatywną Biura Toruńskiego Centrum Miasta realizowaną przez Klub Muzyczny NRD były warsztaty muzyki tworzonej głosem dla dzieci i młodzieży ze Starego Miasta. Tajniki bit-boxu pod okiem specjalistów zgłębiało w lipcu 2010 r. kilkanaście osób w wieku 10-14 lat. Efektem warsztatów było udźwiękowienie bajki i występ na żywo przed publicznością zgromadzoną 18 lipca 2010 r. w Klubie Muzycznym NRD. Kilkudniowe warsztaty w podobnej formule odbywają się rokrocznie.

 

Wakacyjne plenerowe spotkania z literaturą na Placu Podominikańskim

Biuro Toruńskiego Centrum Miasta wspólnie z aktorami Teatru „Baj Pomorski” zaprasza wszystkie dzieci spędzające wakacje w mieście na plenerowe spotkania z literaturą. W każdy wakacyjny czwartek, począwszy od 16 lipca, pomiędzy godz. 12.00 a 14.00 na Placu Podominikańskim fragmenty najbardziej lubianych powieści, baśnie i wiersze czytać będą aktorzy „Baja Pomorskiego”.

Ten wakacyjny cykl będzie również okazją do wymiany książek. W ramach akcji Staromiejski bookcrossing każdy, kto chciałby podzielić się przeczytaną przez siebie książką i wymienić ją na inną, będzie miał taką możliwość w utworzonym specjalnie w tym celu bookcrossingowym punkcie. Stanie on nieopodal makiety dotykowej starego miasta.

Na dzieci, które przyjdą posłuchać aktorskich interpretacji tekstów literackich czekać będą drobne upominki i słodkości.

Zapraszamy 16 lipca, 23 lipca, 30 lipca, 6 sierpnia, 13 sierpnia, 20 sierpnia i 27 sierpnia w godz. 12.00-14.00.