plac_bs_1

Bank Spółdzielczy dla dzieci ze starego miasta

Nowe oblicze zyskał plac zabaw w fosie zamkowej przy ul. Przedzamcze. Za jego doposażenie zapłacił Bank Spółdzielczy w Toruniu.

Toruński Bank Spółdzielczy obchodzi 120-lecie istnienia. Z tej okazji przedstawiciele placówki zaproponowali, że ufundują coś miastu i mieszkańcom. Po konsultacji ustalono, że będą to elementy wyposażenia jednego z miejskich placów zabaw – właśnie przy Przedzamczu.

Wcześniej plac ten mieścił się między dawnym murem obronnym a fosą. Ponieważ tam był często dewastowany, kilka lat temu wydział Środowiska i zieleni UMT przeniósł go niżej, do fosy zamkowej, gdzie jest bardziej widoczny. Obecnie zyskał nowe elementy wyposażenia. Do istniejących urządzeń doszły  dwa zestawy stołów do gier planszowych oraz wielofunkcyjny zestaw sprawnościowy  TORO.

Uroczyste przekazanie sprzętów odbyło się 23 czerwca.

- Jestem wzruszony taką postawą. Zwykle z takich okazji instytucje wydają okolicznościowe monety, albumy lub obniżają stopy procentowe, a bank Spółdzielczy pozostawia po sobie coś, co będzie służyło torunianom. Na tym właśnie polega istota spółdzielczości, żeby współdzielić coś dla dobra wszystkich – mówił prezydent Torunia Michał Zaleski.

- Cieszę się, że mogliśmy zrobić coś, co sprawi radość dzieciom – powiedział Jacek Wójcik, Przewodniczący Rady Nadzorczej Banku Spółdzielczego w Toruniu.