DSC_0167

Wigilijne spotkanie przy szopce bozonarodzeniowej

Tradycyjny wigilijny poczęstunek, świąteczne fireshow, lodowa rzeźba będą towarzyszyły wigilijnemu spotkaniu mieszkańców Torunia, które już w najbliższą sobotę, 17 grudnia 2016 r. odbędzie się na Rynku Nowomiejskim.

Spotkanie wigilijne mieszkańców Torunia to przede wszystkim okazja do złożenia sobie życzeń. Będą również drobne upominki i potrawy świąteczne – w niewielkich ilościach, ale na pewno dla każdego wystarczy. To wszystko razem z koncertem ma stworzyć  dobrą atmosferę dla mieszkańców Torunia i gościzaprasza prezydent Torunia Michał Zaleski.

Już o 14:00 w sobotę rozpocznie się pokaz rzeźbienia w lodzie. Tematem przewodnim będzie postać Św. Mikołaja trzymającego herb Torunia. Chętni będą mogli zrobić sobie fotografię z wykonaną ze specjalnego lodu, iluminowaną rzeźbą. O oprawę muzyczną miejskiej wigilii zadba Aleksandra Szwed i The CzadMakers. Podczas koncertu zaprezentują kilkanaście kolęd i pastorałek w oryginalnych aranżacjach. W repertuarze pojawią się również świąteczne utwory kultur chrześcijańskich Bliskiego Wschodu i Afryki.

Przy szopce bożonarodzeniowej spotykamy się już po raz 8. W tym roku warto zwrócić uwagę na nową iluminację choinki, którą ufundowała firma EDF Toruń S.A. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16.00 świątecznymi życzeniami, które złożą mieszkańcom Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski i Biskup Toruński Andrzej Suski.

Po koncercie, na zakończenie spotkania ok. 17.40, odbędzie się specjalny, świąteczny 20- minutowy fire show. Oczywiście podczas plenerowej wigilii nie zabraknie świątecznego poczęstunku i drobnych upominków dla najmłodszych.

W przygotowanie toruńskiej wigilii zaangażowały się również lokalne firmy. Finansowo przedsięwzięcie wsparły: Firma Handlowo – Produkcyjna „Lux”, Nord Partner sp. z o. o., JMS Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Inwestycyjne BUD-TECH sp. z o.o., Brun-Pol sp. z o.o. i EXIM Sp. z o.o. Pomoc rzeczową przekazały firmy: Bresse Pol sp. z o.o. – operator sklepów sieci handlowej POLO Market, Fundacja „Bank Żywności” w Toruniu, Super-Pharm Poland Sp. o.o., Firma Handlowo-Produkcyjna PAK Sp. z o.o., Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych S.A., Toruńskie Zakłady Graficzne „Zapolex” Sp. z o.o., TROPS S.A., Księgarnia TAK CZYTAM, Cereal Partners Poland Toruń-Pacific Sp. z o.o., Fundacja Marwit Smak Zdrowia, Carrefour, a także Cukiernia Lenkiewicz, Cukiernia Sowa i Restauracja Mistrz i Małgorzata.

Organizacja wydarzenia wiąże się z niewielkimi zmianami w organizacji ruchu. W godzinach od 7.00 do 20.00 zachodnia pierzeja Rynku Nowomiejskiego będąca przedłużeniem ulicy Prostej zostanie zamknięta dla ruchu samochodowego, nie będzie również możliwości parkowania. W godzinach od 7.00 do 20.00 nie będzie także możliwości przejazdu północną pierzeją Rynku Nowomiejskiego. Południowa i wschodnia pierzeja pozostaną otwarte dla ruchu samochodowego, aby utrudnienia komunikacyjne wokół Rynku Nowomiejskiego były jak najmniejsze.

Serdecznie zapraszamy!