OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zwiedzanie podziemnego mosu i inne atrakcje

Od 1995 roku przedsiębiorcy z Mostu Paulińskiego organizują urodziny tej urokliwej uliczki. Zawsze głównym punktem programu jest zwiedzanie z przewodnikiem na co dzień niedostępnej dla mieszkańców i turystów ruin gotyckiej przeprawy – Mostu Paulińskiego. Od ośmiu lat imprezie towarzyszy Toruński Jarmark Pierogów, który każdorazowo organizuje Pierogarnia „Stary Toruń”.

W programie tegorocznego święta znajdzie się również gra miejska pn. Pierwiastek Tajemnic. Nie zabraknie dobrej muzyki w wykonaniu Jakuba Krystyana – finalisty tegorocznego Idola oraz konkursów dla najmłodszych. Amatorzy pierogów będą mogli stanąć w szranki w konkursie na Wielkiego Pierogożercę. Imprezę poprowadzi Marcin Martinez Wiśniewski.

Organizatorzy zapraszają w najbliższą niedzielę 11 czerwca 2017 r. w godzinach 12.00 – 19.00. Impreza odbywać się będzie w przestrzeni ulicy Most Pauliński, która w tych godzinach zamknięta będzie dla ruchu kołowego.

W tym roku odbyły się już święta ulic na Wielkich Garbarach i Ducha Św. Kolejne to: Pod Krzywą Wieżą – 15 sierpnia, Szeroka i Królowej Jadwigi – 2 września i Przedzamcze – 30 września.